KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11936041
nr 1193 6041
Ralph Rilton
(1907-2006), Sverige
Oljemålning, "Moster berättar". Signerad R Opp, daterad 1946. Olja på pannå, 79x64 cm
Ralph Rilton, svensk målare född 1907, död 2006.
Utrop:
500 kr
måndag 16 juli 2018
kl 18:37:44